QR KOD OLUŞTURMA SİTESİ

Üretim, pazarlama gibi her tür ticari faaliyet, eğlence ve günlük hayatımızın her anında bizlere yardımcı olan QR Kodlar şimdi https://www.qrcodeg.com adresinde sizi bekliyor. Kolay anlaşışır arayüzü ile Qr kodunuzu ücretsiz olarak hemen oluşturun. Qrcodeg.com kullanıcılara satın almadan önce deneme imkanı sunar ve sadece ihtiyaç kadar Qr kod satın alma imkanı sağlar.

Qr kod teknolojisi iki tip qr kod oluşturulmasına imkan sağlamaktadır. Dinamik Qr kodlar ve Statik Qr kodlar.

Dinamik Qr Kod Nedir?

Dinamik Qr Kodları oluşturmak için girilen verilerin tamamı bulut ortamında güvenli bir şekilde muhafaza edilir ve qr kod okutulduğunda bu bilgiler okutan kişiye gösterilir. Dinamik qr kodları en önemli özelliklerinden birisi karekod oluşturulurken verilen tüm bilgiler değiştirilebilir. Önemli avantajlarında ikincisi ise oluşan qr kod statik karekodlara oranla daha sade olduğu için 1cm boyutlarına kadar küçültülerek basılabilmektedir. Özellikle karvizitler üzerine basılan statik qr kodlar çok fazla yer kaplayarak kartvizitin estetik görüntüsünü bozar fakat dinamik qr kodlar gözü rahatsız etmeyecek kadar küçültülebilmeleri sayesinde kartvizitin veya basıldığı yerin orijinal dizayna zarar vermezler.

Statik Qr Kod Nedir?

Statik Qr kodlar oluşturulurken verilen tüm bilgiler qr kodun içine gömülür bu sebeple sınırlı ölçüde veri alabilir. Oluşan karekod çok yoğun bir şekilde küçük parçalardan oluşması sebebi ile belli ölçülerin altında basıldığında bir çok cihazın okuyamaması gibi sorunlara yol açabilir. En büyük dezavantajı ise yanlış yazım veya baskı sonrası değişiklik ihtiyacı olması durumunda tek çarenin yeni bir kod oluşturulmak zorunda olunmasıdır. Adetli olarak basılan kartvizitleri ya da reklam malzemelerinin tamamının çöpe gitmesi anlamına gelmektedir. Statik kodların ücretsiz ve kalıcı bir şekilde oluşturulabilmeleri ise avantajlarıdır.